Anunturi Generale|

Primaria Comunei Silistea aduce la cunostinta tuturor locuitorilor comunei, ca incepand cu data prezentului anunt puteti plati online impozitele si taxele locale, utilizand browserul web Google Chrome, platforma https://etax.primaria-silistea.ro sau intrati pe site-ul www.primaria-silistea.ro sectiunea Plata taxe.

Platoforma permite urmatoarele functii :

• Plata online a impozitelor si taxelor locale;
  • Consultarea listei taxelor si impozitelor datorate;
  • Vizualizarea online a listei detaliate cuprinzand platile efectuate de contribuabil;
  • Vizualizarea datelor de patrimoniu, adica a cladirilor, terenurilor, mijloacelor de transport si a altor taxe instituite la nivelul UAT-ului.

Sistemul este accesibil doar in urma autentificarii pe baza unei parole si a unui utilizator. Pentru obtinerea acestora, se acceseaza optiunea CERERE DE INSCRIERE si se completeaza formularul pus la dispozitie de sistem. Cererile generate se pot depune in sistem automat sau le depuneti la sediul primariei, compartimentul de contabilitate impozite si taxe locale. Contribuabilul va fi instiintat de crearea contului sau web, fie prin ridicarea documentului respectiv de la ghiseu, fie prin primirea sa prin posta .

Comentariile sunt oprite.

Close Search Window